A pajzsmirigyzavarok egyre több embert érintenek Magyarországon, ám a legtöbben még sincsenek tisztában azzal, hogy problémájukra a kezelést mely gyógynövényekkel lehetne kiegészíteni.
Mi most megmutatjuk, hogy a jódpótlás mellett milyen gyógynövényeket vethetünk be hatékonyan!
BARÁTCSERJE
A nők egy jelentős részének már nem ismeretlen ez a lila virágú gyógynövény. Összetételének köszönhetően fokozza a progeszteron termelődését és csökkenti a prolaktin szintet, mely segít a menstruációs problémákon (PMS tünetek) és a teherbeesési nehézségeken.
MIÉRT JÓ ÉS NEM KÁROS AZ ALKALMAZÁSA?
A barátcserje NEM hormonkészítmény, hanem olyan hatóanyagokat tartalmazó gyógynövény, mely serkenti az agyalapi mirigy működését. Mivel a pajzsmirigy működését az agyalapi mirigy szabályozza, így viszonylag közvetlen a barátcserje hatása a pajzsmirigy működés szabályozására.
Pajzsmirigyre gyakorolt kedvező hatása főként az autoimmun gyulladásból (Hashimoto) adódó problémák kezelésében ismert, ebben az esetben kúraszerűen szokták használni (3 hónap).
MIT TESZ RENDBE A BARÁTCSERJE?
A barátcserje tehát két oldalról is jótékony hatású:
– Az agyalapi mirigy műkődésének serkentése révén belső elválasztású mirigyeink, a hormonrendszer működése megfelelő mederbe terelhető.
– Az agyalapi mirigyen keresztül a pajzsmirigyre kifejtett jótékony hatásának köszönhetően eredményes lehet pajzsmirigy zavarok kiegészítő kezelésében.
2010-ben az európai orvosok szövetsége ezt a növényi kivonatot javasolta.
JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK!